Innowacja odróżnia lidera od naśladowcy

Steve Jobs

Parcel Technik z Grupy Midven chce z emisji akcji pozyskać 5 mln zł; planuje budowę sieci 600 skrytkomatów w Polsce

Parcel Technik, spółka tworząca własną sieć do dystrybucji przesyłek pocztowych, wchodząca w skład notowanej na rynku NewConnect Grupy Midven S.A., planuje przeprowadzić emisję akcji serii D z prawem poboru dla dotychczasowych akcjionariuszy. Spółka dzięki pozyskaniu do 5 mln zł i zastosowaniu dźwigni finansowej chce mieć w Polsce sieć 600 maszyn dedykowanych do taniej obsługi przesyłek kurierskich z zagranicy (przede wszystkim z Chin i USA).
 
- Wyniki programu pilotażowego jaki realizujemy w Izraelu we współpracy z firmą Excelot są na tyle dobre, że możemy je przedstawić inwestorom i rozpocząć budowę sieci w Polsce, gdzie konsumenci doskonale orientują się jak wygodne i korzystne cenowo jest zamawianie paczek do terminali dystrybucyjnych. Nasz plan zakłada budowę minimum 600 maszyn, dzięki czemu będziemy dysponowali drugą największą siecią w Polsce, po Integerze, który mimo kłopotów ma 2000 zainstalowanych maszyn. Chcemy powielić model jaki zastosowaliśmy w Izraelu, czyli koncentrację na przesyłkach zagranicznych, ale nie wykluczamy, że dzięki niższym kosztom i cenom będziemy również atrakcyjnym partnerem dla sektora e-commerce w Polsce  – mówi  Rafał Markiewicz, Prezes Parcel Technik.
 
Pozyskane środki Parcel Technik zamierza przeznaczyć w dużej części na sfinansowanie budowy ‘skrytkomatów’, które są autorskim pomysłem spółki. By jak najszybciej osiągnąć próg rentowności sieci, spółka opracowała również plan sfinansowania części maszyn nie wymagających do działania zasilania ani sieci GSM, dzięki leasingowi.
 
Parcel Technik rozpoczął również przygotowanie lokacji pod punkty dystrybucji przesyłek. Podpisano min. umowy z uczelniami w Polsce, gdzie w pierwszej kolejności staną maszyny wyprodukowane przez spółkę.
 
- Lokowanie ‘sktrytkomatów’ na terenie uczelni wyższych sprawdziło się podczas pilotażowego programu w Izraelu. Młodzi ludzie są zawsze w czołówce korzystania z innowacji i chcemy to również wykorzystać w Polsce – dodaje  Rafał Markiewicz.
Program w Izraelu jest realizowany przy współpracy z firmą Excelot, która obsługuje przesyłki cross border z Chin do Izraela. Klienci w Izraelu już mogą robić zakupy min. na chińskich portalach Alibaba, Deal Extreme czy ChinaBuy i zamawiać produkty bezpośrednio do skrytkomatów wyprodukowanych przez Parcel Technik.
 
- Parcel Technik, zdobył niezbędne doświadczenie w zakresie produkcji i lokowania maszyn, oraz nawiązał współpracę z firmami obsługującymi przesyłki kurierskie na rynkach, które przodują w zakresie e-commerce. Teraz to doświadczenie może przenieść na rynek Polski i Niemiecki, które mają bardzo duży potencjał wzrostu. Emisja akcji z prawem poboru jest naturalną konsekwencją dużych osiągnięć spółki w zakresie budowy nowatorskich i autorskich rozwiązań na rynku dystrybucji paczek, a dzięki wykorzystaniu praw poboru mamy możliwość ochrony interesów drobnych – dodaje Andrzej Zając, Prezes Midven S.A.
 
Dzięki pozyskanym z emisji środkom, spółka chce również rozpocząć program pilotażowy w Berlinie, gdzie nie ma praktycznie konkurencji dla tego typu rozwiązań. Maszyny wdrażane przez Parcel Technik zapewniają wydawanie i przyjmowanie przesyłek za pomocą systemu zamków szyfrowych. Cechą charakterystyczną jest możliwość pracy urządzeń, bez konieczności zasilania z zewnętrznych źródeł energii pochodzącej np. z sieci elektrycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenia mogą zostać zainstalowane w dowolnych miejscach, spełniających ogólne warunki bezpieczeństwa przechowywania przesyłek, niezależnie od istniejącej infrastruktury sieci elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej, co znacznie ułatwia budowę sieci.
 
Parcel Technik S.A. jest notowana na NewConnect. Jednym z głównych akcjonariuszy spółki jest podmiot kapitałowy z siedzibą w Dubaju pod nazwą Parcel Terminals OS.
 
Midven S.A. notowany od 2015 roku na rynku NewConnect, stanowi grupę kapitałową w obszarze nowych technologii. Jest holdingiem skoncentrowanym na rozwoju projektów technologicznych w segmencie B2B, wspierając zarazem Parcel Technik S.A., notowaną na rynku NewConnect, producenta skrytkomatów, jak również rozwoju Arts Alliance S.A. produkującą gry na platformy iOS, Android oraz skupiającą portfolio spółek działających w obszarze gier z jednoczesną synergią ze spółkami IT.