Innowacja odróżnia lidera od naśladowcy

Steve Jobs

Parcel Technik S.A. z nową strategią

Parcel Technik S.A. jako spółka giełdowa notowana na rynku NewConnect, występująca do niedawna pod nazwą Boomerang S.A., przedstawiła w opublikowanym raporcie strategię giełdowego podmiotu na najbliższe lata.
 
Parcel Technik S.A. to spółka przemianowana z dotychczasowego podmiotu pod nazwą Boomerang S.A., który zajmował się organizacją eventów dla swoich korporacyjnych klientów. Aktualnie po dokonanych zmianach w akcjonariacie spółki, jej nazwy oraz władz, Zarząd Parcel Technik przedłożył strategię koncentrującą się na działalności w segmencie logistycznym.
 
Aktualnie Parcel Technik S.A. skupia się na 2-ch obszarach działalności: (1) poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich w powiązaniu z branżą IT oraz (2) tworzeniu pasywnej i przyjaznej nowej maszyny do wydawania paczek pocztowych, niewymagającej zasilania energią elektryczną. W zakresie drugiego punktu, Parcel Technik zamierza przejąć podmiot posiadający prawa do patentu na projektem badawczym, którego celem jest opracowanie nowej generacji maszyn skrytkowych w wersji unplugged, stanowiących całodobowe punkty nadawania i odbioru przesyłek. Już teraz Zarząd Parcel Technik przyjął roboczą nazwę dla nowego produktu jako – Skrytkomaty. Spółka zamierza dodatkowo przejąć zagraniczny podmiot wyspecjalizowany w dostarczaniu kanałów płatności dla samoobsługowych maszyn wydających paczki, umożliwiając tym samym świadczenie usług dostarczania paczek do adresatów za pobraniem (transakcje cash on delivery). Wartość obu podmiotów do przejęcia szacowana jest na około 9 milionów złotych.
 
- Nasza strategia jest bardzo skorelowana z usługami logistycznymi w połączeniu z tworzeniem innowacyjnych rozwiązań logistycznych – powiedział Zbigniew Stawinoga, Prezes Zarządu Parcel Technik S.A.
 
Jak zaznacza spółka, jedną z charakterystycznych cech nowatorskich urządzeń będzie ich wyposażenie w mechaniczne zamki szyfrowe, które przy użyciu specjalistycznych narzędzi do otwierania lub zamykania skrytek wyeliminują konieczność instalacji systemu informatycznego bezpośrednio w maszynie. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenia będą mogły zostać zainstalowane w dowolnych miejscach, spełniających ogólne warunki bezpieczeństwa przechowywania przesyłek, niezależnie od istniejącej infrastruktury sieci elektroenergetycznej i/lub telekomunikacyjnej. W szczególności nadawać się będą do instalowania w krajach lub regionach o bardzo ubogiej infrastrukturze telekomunikacyjnej czy też energetycznej, w których jednocześnie następuję silny rozwój e-commerce.
 
- Jesteśmy na etapie zaawansowanych rozmów z kilkoma potencjalnymi odbiorcami z krajów afrykańskich, w których dynamika rozwoju e-commerce znajduje się w bardzo silnym wzroście – powiedział Rafał Markiewicz, Członek Rady Nadzorczej Parcel Technik S.A. – Dodatkowo czujemy się odpowiedzialni za środowisko, dlatego chcemy aby nasze maszyny były jak najbardziej ekologiczne – dodał Rafał Markiewicz.
 
Maszyny skrytkowe zostaną opracowane w kilku wariantach funkcjonalnych, które specjalnie zostaną dostosowane do transportu i przechowywania produktów o różnych właściwościach i gabarytach. Prototyp zostanie zaprezentowany przez Parcel Technik S.A. w pierwszym kwartale 2016 roku, zaś na kolejne kwartały spółka planuje ekspansję skrytkomatów na rynki światowe. Akcje Boomerang S.A. debiutowały na NewConnect w 2014 roku. Aktualnie po zmianie nazwy na Parcel Technik S.A. jak również jej biznes modelu, wartość rynkowa spółki na początek listopada br. kształtowała się na poziomie 24 mln złotych.