Innowacja odróżnia lidera od naśladowcy

Steve Jobs

Parcel Technik ma umowę z Exelot.com na dostawę „skrytkomatów” do Izraela; liczy na obsługę dystrybucji przesyłek z rynku chińskiego

Parcel Technik S.A. notowana na NewConnect spółka działająca w obszarze nowoczesnych rozwiązań w dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich poinformowała o pozyskaniu pierwszego zlecenia na dostawę „skrytkomatów”. Spółka podpisała umowę z firmą Exelot.com na dostawę pilotażowych 3 maszyn do Izraela, która ma być zrealizowana do końca roku. Spółka liczy, że po wdrożeniu referencyjnym rozwinie współpracę z Exelot.com, które jest partnerem spółek e-commerce z Chin m. in. ChinaBuy oraz Deal Extreame. 
 

„Podpisana umowa dotycząca pilotażowego programu w Izraelu, to nasz największy sukces i możliwość wejścia na rynek wsparcia usług kurierskich w zakresie obsługi ruchu towarowego z Chin do krajów UE” – mówi   Rafał Markiewicz, Prezes Zarządu Parcel Technik SA.  –„Nasze skrytkomaty zostaną na kampusach uniwersyteckich, umożliwiając studentom i pracownikom zamawianie towarów bezpośrednio na chińskich portalach z dostawą do naszych maszyn” – dodaje Markiewicz.

Jeśli program pilotażowy odniesie sukces, planowane jest rozstawienie co najmniej kilkudziesięciu maszyn w samym Izraelu.
- „Partnerstwo z Exelot.com daje Parcel Technik możliwość sprzedaży skrytkomatów na całym świecie razem z integracją z przesyłkami realizowanymi z China Buy i od innych chińskich przedstawicieli branży e-commerce, dlatego projektu ten ma  dla nas w tym roku najwyższy priorytet.
Spółka nie rezygnuje również z budowy sieci „skrytkomatów na rynku niemieckim, gdzie oferta Spółki może przyczynić się do spadku kosztów przesyłek kurierskich, z którym to problemem borykają się tamtejsi przedstawiciele branży e-commerce. Spółka zakończyła już wstępne rozmowy z niemieckimi firmami i obecnie koncentruje się na zawieraniu strategicznych porozumień z sieciami detalicznymi i firmami kurierskimi, w celu zapewnienia jak najlepszych lokalizacji dla maszyn, które będą przystosowane do dystrybucji przesyłek. Program referencyjny w Izraelu  z pewnością ułatwi również dalsze rozmowy na tym rynku.
 
Co istotne - Deutsche Post DHL dysponuje patentem, który blokuje wejście na ten rynek rozwiązania paczkomatowe oparte na zamku elektronicznym, co jednak nie jest barierą dla Parcel Technik, który opracował system oparty na maszynach z zamkiem manualnym. Parcel Technik zawarł już na rynku niemieckim list intencyjny z firmą kurierską Sennder.com, o czym spółka informowała w sierpniu br.
 
Spółka ma w planach również integrację w swoich „skrytkomatach” usługi dystrybucji przesyłek przy wsparciu wyspecjalizowanych kanałów płatności dla samoobsługowych maszyn wydających paczki (transakcje Cash on delivery).
 
Parcel Technik S.A. na NewConnect pojawiła się w wyniku tzw. odwrotnego przejęcia notowanej już firmy Boomerang S.A. Wszyscy akcjonariusze powyżej progu 5% podpisali umowy typu lock-up i nie zamierzają sprzedawać posiadanych pakietów akcji do końca 2016 roku lub do czasu debiutu spółki na głównym parkiecie GPW. Jednym z głównych akcjonariuszy spółki jest podmiot kapitałowy z siedzibą w Dubaju pod nazwą Parcel Terminals OS, jak również notowana na rynku NewConnect spółka Midven SA, zorientowana na przedsięwzięcia w obszarze nowych technologii, wpierająca zarazem realizację strategii Parcel Technik.